Εκδηλώσεις της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Λάρισας για την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
![](/sites/default/files/2023-04/%CE%91%CE%A6%CE%99%CE%A3%CE%91_1.png)
Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Λάρισας «Κωνσταντίνος Κούμας» γιορτάζει την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου 23η Απριλίου με δύο εκδηλώσεις:
• Το Σάββατο 22 Απριλίου και ώρα 10:30-13:30, η Βιβλιοθήκη θα είναι ανοιχτή για περιήγηση, δανεισμό και ξενάγηση. Παράλληλα στην Πλατεία Ταχυδρομείου θα μοιράζονται ενημερωτικά φυλλάδια για την Παγκόσμια ημέρα Βιβλίου και για τις υπηρεσίες της Βιβλιοθήκης.
• Τη Δευτέρα 24 Απριλίου και ώρα 20:00 στο αμφιθέατρο της Βιβλιοθήκης οργανώνεται εκδήλωση με κύριο ομιλητή τον κ. Νίκο Βατόπουλο. Θέμα της ομιλίας: «Για την αγάπη των βιβλίων, κόγχες μνήμης στον εαυτό και στην πόλη».